İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu

Türkiye'de üretilen malı kullanınız!

ANGİKAD’ın gurur gecesine İÇASİFED desteği

Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV), Ankara Kulübü Derneği ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Ankara Şubesi iş birliği ile düzenlenen “Zamansız Kadınlar” etkinliği Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Büyük ilgi gören etkinlikte, araştırmacı yazar İlknur Göntürkün Kalıpçı başarılı bir sunum yaptı.

 

İÇASİFED, ANGİKAD’I YALNIZ BIRAKMADI

 

Ev sahiplerinden ANGİKAD Başkanı Aysu Yavuz ile yönetici ve üyeler, İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Ahmet Kurt, BAGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ayfer Ulusoy, Federasyona bağlı derneklerin yönetici ve üyeleri ile geniş bir katılımcının izlediği etkinlik, Cumhuriyet değerlerine emeği, kanı, canıyla katkı sağlamış ve dünya çapında başarılara imza atmış Türk kadınlarını görsel şov ile de harmanlayarak tanıttı, hatırlattı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez.” dedirten kadınların hayat öyküleri duygulu anlar ve alkış tufanı yaşattı.

Programı izleyenler, 100 yıl önceden bugüne doğru kadın hakları için verilen büyük mücadeleleri, bu uğurda yol alırken ülke ve dünya çapında başarılar elde eden asker, sivil kadınları tanıma fırsatı buldu.

 

CUMHURİYETE BAĞLILIK, KAHRAMANLARA VEFA…

 

ANAÇEV, ANGİKAD, Ankara Kulübü Derneği ve TKKD Ankara Şubesi iş birliği ile düzenlenen “Zamansız Kadınlar” etkinliğine İÇASİFED yönetimi ve bünyesindeki derneklerin başkan, yönetici ve üyeleri de katılarak Cumhuriyete bağlılıklarını ve Cumhuriyet ilkeleri yolunda kahramanlık gösteren öncü kadınlara vefalarını gösterdi.

İÇASİFED

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Uzay Çağı Cad. No : 50/A Ostim Yenimahalle Ankara