1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

TÜRKONFED'in Raporu Gül ve Kılıçdaroğlu'nda

PDF Yazdır e-Posta

TÜRKONFED’İN RAPORU GÜL VE KILIÇDAROĞLU’NDA

 

 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ‘Orta Gelir Tuzağı’ndan Çıkış: Hangi Türkiye?’ raporunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça ve Yönetim Kurulu üyelerini Çankaya Köşkü’nde kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin hemen her bölgesinden çok farklı sektör temsilcilerinin, ülkenin makro sorunlarıyla ilgilenmesinden ve büyümeye katkı sağlayacak çaba içerisinde olmalarından çok mutlu olduğunu söyledi. TÜRKONFED’in hazırladığı raporda ‘Türkiye’nin doğuda, kuzeyde ve güneyde 3 İstanbul’a ihtiyacı var’ sonucuna kendisinin de katıldığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Türkiye’nin yeni dönemde bu doğrultuda altyapısal çalışmalara ihtiyacı var” dedi.


DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ ORTADA

Türkiye’nin eğitim alanında yapması gereken yatırımlara iş dünyasının dikkat çekmesinin önemli olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, “Katma değeri yüksek üretim ve daha müreffeh bir Türkiye için başta üniversitelerimizdeki eğitim modelimiz olmak üzere bu yöndeki altyapımızda değişime ihtiyacımız olduğu ortada. TÜRKONFED’i hazırladıkları içerikli raporlarından dolayı kutluyorum. Ortaya çıkan sonuçları ilgili kurumlarla paylaşmanızı öneriyorum” diye konuştu. TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça da Türkiye’nin ‘Orta Gelir Tuzağı’ndan Çıkış’ stratejileri kapsamında sundukları önerilere Cumhurbaşkanı desteğinin önemine dikkat çekerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, raporumuz sonucu ortaya çıkarılan önerileri desteklediğini belirtti.

‘Türkiye’ye 3 İstanbul’, ‘Eğitim reformu’ ve ‘Demokratikleşme’ başlıklarımızın üzerinde durdu. Kendilerini 2014’te kutlayacağımız 10’uncu yıl etkinliklerimize davet ettik” dedi.

CHP’NİN EKONOMİSTLERİ İNCELEDİ

Ankara’da temaslarını sürdüren TÜRKONFED heyeti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret etti. Ana Muhalefet Partisi ekonomi kurmayları Erdoğan Toprak ve Umut Oran’ın da hazır bulunduğu toplantıda ‘Orta Gelir Tuzağı’ndan Çıkış: Hangi Türkiye?’ raporunun ikinci cildi ile ilgili bilgi veren TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, güçlü ekonominin güçlü bir demokrasiyle sağlanabileceğine dikkat çekerek, “Türkiye, orta gelişmiş demokrasisiyle orta gelir tuzağından kurtulamaz. Demokrasimizi geliştirme yönünde atacağımız her adım ekonomimizin gelişimine katkı sağlayacak. Raporumuz sonucunda ortaya çıkan önerilerimizin CHP tarafından da desteklenmesini bekliyoruz” dedi.Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ‘Orta Gelir Tuzağı’ndan Çıkış: Hangi Türkiye?’ raporunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94