1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

TÜRKONFED'in Yeni Başkanından Kalkınma Bakanı'na Ziyaret

PDF Yazdır e-Posta

TÜRKONFED ve Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Kalkınma için birlikte çalışacak  

  

Kalkınma ajanslarının daha etkin bir yapıya kavuşması çerçevesinde bir süredir çeşitli alanlarda çaba sarf eden TÜRKONFED, Kalkınma Bakanlığı’yla ortak çalışacak. ‘Bölgesel Kalkınma ve Kalkınma Ajansları’ raporunu TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça’dan teslim alan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Anadolu iş dünyasının desteği olmadan bölgesel kalkınma gerçekleşmez. Bu çerçevede en önemli destekçimiz ve partnerimiz TÜRKONFED olacak” dedi.

 

Türkiye’nin en büyük bağımsız gönüllü iş dünyası örgütü olan TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Başkanı Süleyman Onatça, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Akyurt Siad Başkanı  Azmi Kelemcisoy, İÇASİFED Başkanı Nihat Güçlü ve OSİAD Başkan Yardımcısı Ahmet Kurt ile birlikte Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Bakan Yılmaz’a TÜRKONFED’in bölgesel kalkınma alanında yaptığı çalışmaları aktaran TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, kalkınma ajanslarının daha etkin bir yapıya kavuşturulması için hazırlanan “Bölgesel Kalkınma ve Kalkınma Ajansları” raporunu Bakana takdim etti.  
 

TÜRKONFED’in Kalkınma Bakanlığı’nın önemli paydaşlarından biri olduğunu söyleyen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz “TÜRKONFED, Bakanlığımızın çalışma alanı olan bölgesel kalkınma konusunda bize önemli bir destek veriyor. Anadolu’daki işadamlarını örgütlüyor” dedi. Bakan Yılmaz, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça’dan konfederasyonun bölgesel kalkınmaya olan desteğini ve bakanlık ile birlikte çalışmayı sürdürmelerini istedi. 

İÇASİFED Başkanı Nihat GÜÇLÜ’de söz alarak İÇASİFED’in Ankara Kalkınma Ajansı üyeliğinin devam ettiğini ve üyeliklerinin devam etmesi için katkılarını beklediklerini söyledi.  

 

Bakan Yılmaz, Onatça’nın başkanlığını kutladı

 

1 Eylül tarihi itibarıyla TÜRKONFED’in başkanlığına seçilen Süleyman Onatça’nın yeni görevini kutlayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Süleyman Onatça’yı gerek TÜRKONFED yönetimindeki, gerekse Çukurova Kalkınma Ajansı’ndaki geçmiş görevleri dolayısıyla takdir ediyoruz. Birlikte başarılı çalışmalarımızın devam edeceğine inanıyorum” dedi.

 

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça ise şöyle konuştu: “Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz’a bir ziyaret gerçekleştirerek bölgesel kalkınma alanındaki çalışmalarımızı sunmak istedik. Başkanlığım döneminde de Sayın Bakanımız ve Kalkınma Bakanlığı ile ortak çalışmalarımız güçlenerek devam edecek.”  dedi.

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94