1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

AKYURT SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ - AKSİAD


n 
Dernek hakkında…

Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği Nisan 2002 yılında kurulmuştur. Dernek merkezi Akyurt-Ankara olup, derneğimizin kısa adı AKSİAD’dır. Kuruluş yılında üye sayısı 8 olmasına rağmen, şu anda 71 üyesi yer almaktadır. AKSİAD üye kuruluşlarındaki istihdam sayısı 11.000 kişi olup, ihracat toplamı 220.000.000 $’dır. Derneğimizin üye olduğu üst kuruluşlar ise İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu-İÇASİFED ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu-TÜRKONFED’dir.

      Derneğimizin amaçları ise;

n  Üyeler arasında daha sıkı bir beraberlik ve işbirliği sağlamak

n  Sanayici ve işadamlarının iş ,etik , sosyal-kültürel , ticari ve mali sorunları hususlarında çalışmalar yapmak ve yardımcı olmak,

n  Türkiye'nin her alanda yeniden yapılanması yolunda çalışmalarda bulunmak ve teşvik etmek,

n  Kişiler ve kurumlar arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri sürekli ve dengeli olarak güçlendirmeye yönelik çalışmaları teşvik etmek ,

n  Ulusun bağımsızlığını , bütünlüğünü ve ülkenin bölünmezliği ile cumhuriyet ve demokrasiyi
korumak ve kollamak

                Belirtilen hedefler çerçevesinde, Dernek MAN A.Ş direktörlüğünde İrfan Giral’ın öncülüğünde kurulmuş ve kurulduğu yıldan itibaren Ankara’nın önde gelen sanayi bölgelerinden biri olan Akyurt bölgesindeki en önemli sivil toplum örgütü haline gelmiştir. Valilik, Belediye, Kaymakamlıklar ile çok kuvvetli ilişkiler tesis edilmiş ve sanayileşmenin önündeki sorunlara somut çözümler bulunmaya çalışılmıştır. Akyurt bölgesinde ilk olarak Gazi Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksekokulu açılmasında kilit rol başarı ile yerine getirilmiş, doğalgaz, elektrik, itfaiye gibi temel ihtiyaçlar üzerinde durulmuş ve çözümü için çaba sarf edilmiştir. Üyelerine; iş sağlığı-iş güvenliği, çevre, iş hukuku, yangın vb konularda eğitimleri düzenlemiş, okullara, engellilere destek amacıyla faaliyet göstermiş, toplumsal duyarlılık amacıyla ağaçlandırma kampanyaları organize etmiştir. Seçimlerden önce ziyarete gelen tüm partilerin milletvekili adaylarına sorunlar ve beklentiler birinci elden iletilmiştir.

AKSİAD Yönetim Kurulu

n  Ali Tekin ÇELİK

Yönetim Kurulu Başkanı

n  İbrahim OKUR

Başkan Vekili

n  Ayşegül TÜRKSEVER YAYLACI  

Genel Sekreter

n  Metin GÜLEÇ

Sayman

n  Kemal BEREKET 

Yönetim Kurulu Üyesi

n  Mehmet BALIKÇIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

n  Ertekin ŞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

n  A. Azmi KELEMCİSOY

Yönetim Kurulu Üyesi

n  Vedat YAKUOPOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

n  Celalettin KELEŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

n  Latif LATİFOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

 

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94