1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

OSTİM SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ - OSİAD

PDF Yazdır e-Posta

        Dernek Hakkında…

Rant ekonomisinin revaçta olduğu bir dönemde, Türkiye’nin üreten yüzü olan ve en büyük organize sanayi bölgeleri arasında ilk üçe giren Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde, 16 kişi bir araya gelerek, 1991 yılında Ostim Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ni kurdu. 1991 yılında kurulan OSİAD’ın 16 kurucu üyesinden biri olan Mehmet AKYÜREK, halen OSİAD Onursal Başkanı’dır.

Bugün 316 üyesinin büyük bir bölümü üretimde faaliyet göstermektedir. Kurucuların amaçları, ekonomik ve sosyal sorunları katılımcı, paylaşmacı, karşılıklı yardım ve dayanışma temelinde çözmek, toplumsal barışı sağlamak, KOBİ’leri ulusal ve uluslararası ilişkilerle bütünleştirmek, KOBİ’lerin mevzuattan ve fiili durumdan kaynaklanan her türlü sorununu aşmak, dağınık durumdaki sermayeyi bir araya getirmek, sermayeyi adil bir şekilde tabana yaymaktır.

OSİAD, kurulduğu günden beri tüzüğünde belirtilen esaslar ve amaçlar doğrultusunda aktif bir çalışma yürütmektedir. KOBİ’lerin sorunlarına taraf olan kamu kurumlarının temsilcileriyle sürekli, etkili ve kalıcı çözümler amaçlayan görüşmeler yapmaktadır. Gün olmuş, Halk Bankası’nın kapısı çalınmış, gün olmuş Cumhurbaşkanlığı Köşk’üne çıkılmış, gün olmuş Sanayi Bakanlığı’na, Şube Müdürü’nden Müsteşara birebir görüşmeler yapılmış, gün olmuş üniversite-sanayi işbirliğinin kurulabilmesi için akademik dünyanın gücünden yararlanılmaya çalışılmıştır.

Ülke kalkınmasındaki en önemli unsurun üretim olduğu bilinci ile “üreten ekonomi” bilincinden hiç kopmadan, faaliyetlerini lokal ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla uluslararası ortaklarla (Almanya-GTZ,LVI) ortak çalışarak yürütmektedir. OSİAD’ın tercihi rant ekonomisi değil, üreten ekonomi oldu.

OSİAD Yönetim Kurulu

Ahmet KURT

Yönetim Kurulu Başkanı

Süleyman EKİNCİ

Başkan Yardımcısı

İsmet BEYAZKILIÇ

Başkan Yardımcısı

Ahmet ERBASAN

Sayman

Serhad ŞAHİN

Yazman

Atilla ÇINAR

Üye

Esat HİSARCIKLILAR

Üye

Ahmet Cemil ABİŞ

Üye

Ayşegül ÇAKMAK GENÇ

Üye

Ayşe BELTAN

Üye

Tayfun ANGIN

Üye

 http://www.osiad.org.tr/

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94