1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

ANGİKAD-UNDP İşbiliği ile "Yarımdan Bir Olmaz"

icasifed tarafından yazıldı.

08 Ekim 2012

ANGİKAD ve UNDP işbirliğinde  11-12 Ekim tarihlerinde Ankara Swiss Otel’de, ”Yarımdan Bir Olmaz, Özel Sektör ve Kamu İşletmelerinin Üst Yönetiminde Kadın Temsili” konulu uluslararası çalışma toplantısı katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Toplantının genel değerlendirmesi ve kapanışı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin tarafından yapıldı. 

 

TÜRKONFED'den Kalkınma Bakanı'na Ziyaret

icasifed tarafından yazıldı.

14 Eylül 2012

TÜRKONFED ve Kalkınma Bakanlığı "Bölgesel Kalkınma" için birlikte çalışacak

 

Kalkınma ajanslarının daha etkin bir yapıya kavuşması çerçevesinde bir süredir çeşitli alanlarda çaba sarf eden TÜRKONFED, Kalkınma Bakanlığı’yla ortak çalışacak. ‘Bölgesel Kalkınma ve Kalkınma Ajansları’ raporunu TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça’dan teslim alan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Anadolu iş dünyasının desteği olmadan bölgesel kalkınma gerçekleşmez. Bu çerçevede en önemli destekçimiz ve partnerimiz TÜRKONFED olacak” dedi.

 

Türkiye’nin en büyük bağımsız gönüllü iş dünyası örgütü olan TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Başkanı Süleyman Onatça, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Akyurt Siad Başkanı  Azmi Kelemcisoy, İÇASİFED Başkanı Nihat Güçlü ve OstimSİAD Başkan Yardımcısı Ahmet Kurt ile birlikte Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Bakan Yılmaz’a TÜRKONFED’in bölgesel kalkınma alanında yaptığı çalışmaları aktaran TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, kalkınma ajanslarının daha etkin bir yapıya kavuşturulması için hazırlanan “Bölgesel Kalkınma ve Kalkınma Ajansları” raporunu Bakana takdim etti.

 

Haberin Devamı...

SANTEK FUARI

icasifed tarafından yazıldı.

05 Eylül 2012

8. SAKARYA SANAYİ VE TİCARET FUARI AÇILDI

Üyelerimizden Sakarya Sanayici ve İş Adamları Derneği (SASİAD) öncülüğünde Sakarya Valiliği , Büyük Şehir Belediyesi , SATSO , KOSGEB iş birliği ile düzenlenen 8. SANTEK Sakarya Sanayi ve Ticaret Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

 

 

Törende SASİAD Başkanı Aydın Bahar, İÇASİFED Başkanı Nihat GÜÇLÜ, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya Valisi Mustafa Büyük birer konuşma yaptı. Törene çok sayıda işadamı ve vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri fuara katılan firmaların standlarını ziyaret ederek firma ve ürünleri hakkında bilgi aldılar.

Haberin Devamı

İş Dünyasında Kadın Paneli İzmir'de Yapıldı.

icasifed tarafından yazıldı.

19 Temmuz 2012

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ev sahipliğinde “İş Dünyasında Kadın” toplantısını İzmir’de düzenledi. Kadınların iş gücüne katılımını artıracak ve iş dünyasında fırsat eşitliğini sağlayacak politikaların geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, kadınların iş ve siyaset dünyasındaki sorunları masaya yatırıldı. 

Kadının İş Dünyasındaki Yeri KonuşulduİÇASİFED Başkan Vekili ve ANGİKAD Başkanı Sn. Devrim EROL’un konuşmacı olarak katıldığı panelde “Evliliğin ortak ürünü olan çocuklarının sorumluluğunun sadece annelere bırakılmasının adaletsizce olduğunu” söyledi.

Panele İÇASİFED Başkanı Sn. Nihat GÜÇLÜ, İÇASİFED Yönetim Kurulu Üyesi ve KİKAD Başkanı Sn. Işın SUVARIKLI ve önceki dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Saime YARDIMCI’da katıldı.

3. İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması Konya'da yapıldı.

icasifed tarafından yazıldı.

01 Haziran 2012

"İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması"nın üçüncüsü Konya'da gerçekleşti."Rekabette Adalet" temasıyla düzenlenen toplantıda Konyalı kadın girişimciler bir araya geldi.

Konya İş Kadınları Derneği'nce (KİKAD) yapılan "İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması"nın üçüncüsü Konya'da gerçekleşti. "Rekabette Adalet" temasıyla düzenlenen toplantıda Konyalı kadın girişimciler bir araya geldi. KİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Işın Suvarıklı, kuruluşlar arasında rekabetçi avantajın, uzmanlaşma ile sağlanacağını belirterek, rekabetin varlığının uzmanlaşma zorunluluğunu da beraberinde getirdiğini vurguladı.

Haberin Devamı

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

İçasifed - Koru Hastanesi İşbirliği

Kimler Sitede

Şu anda 19 konuk çevrimiçi

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94