1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Aksiad'ın 13. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

PDF Yazdır e-Posta

 AKSİAD’ın 13. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

 

AKYURT Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (AKSİAD) 13'üncü Olağan Genel Kurulu Akyurt Vakfı Yaşam Evi'nde yapıldı. Genel Kurul'da yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu, bilanço ve denetim kurulu raporları okunup, katılımcıların onayına sunularak kabul edildi. Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Kongrede tek aday olan Ali Tekin Çelik AKSİAD'ın yeniden başkanı oldu.

Genel Kurula Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı Sn. İlhan ŞENER, İlçe Emniyet Müdürü Sn. Özkan DEMİRAĞ, İÇASİFED Başkanı Sn. Mehmet AKYÜREK, OSİAD Başkanı Sn. Ahmet KURT ve Başkan Yardımcısı Sn. Süleyman EKİNCİ, AKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve AKSİAD Üyesi İş adamları katıldı. 

AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik konuşmasında, Akyurt'ta yapılması planlanan, ancak bir türlü hayata geçmeyen Akyurt Fuar Alanı Projesi'ne özel olarak yer ayırdı. Çelik, "Hemen yanı başımızda bulunan OTONOMİ gibi çok ciddi bir proje iş adamlarının öncülüğünde başlatılarak 3 sene içerisinde sonuca ulaştırılmış ve hizmete açılmışken, Ankara Büyükşehir Belediyesi, TOBB, ATO, ANKESOB, Akyurt Belediyesi, Ankara Ticaret Borsası gibi kurumların ortaklaşa gerçekleştireceği bir proje olan Akyurt Fuar Alanı Projesi'nin gerçekleşmemesinin 'Finansal nedenle' açıklanması tarafımıza hiç inandırıcı gelmemektedir. Ankara için son derece önemli bir proje olduğu kadar Akyurt ekonomisine sağlayacağı katkılar açısından Akyurt için ayrı bir önem arz eden bu projenin akıbetinin sonuna kadar takipçisi olacağımızdan ve projenin bir an önce hayata geçirilmesi için Akyurt Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş ile koordineli olarak çalışıp, üzerimize düşen her türlü katkıyı sunacağımızı buradan bir kez daha belirtmek isterim" dedi.

2016 yılının ekonomi ve iş dünyası için zorlu bir yıl olarak geride kaldığını belirten Ali Tekin Çelik, 2017'de devletin sanayici ve iş adamlarına destek olması ile birlikte yaşanacak zorlukların aşılabileceğine olan inancının tam olduğunu belirtti. Çelik, devletin katma değer yaratacak, istihdam yaratacak olan iş adamlarına mutlaka destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Akyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı İlhan Şener ise yapılması planlanan fuar alanı ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, "Başbakanımızın konuyla ilgili kesin talimatı var, çalışmalar devam ediyor. Havaalanına kadar yapılacak metronun ihalesi 2017 sonunda yapılacak. Bu metro havaalanı ve otobüs terminali arasında yapılacak" dedi.

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94