1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

TÜRKONFED'den Kalkınma Bakanı'na Ziyaret

icasifed tarafından yazıldı.

14 Eylül 2012

TÜRKONFED ve Kalkınma Bakanlığı "Bölgesel Kalkınma" için birlikte çalışacak

 

Kalkınma ajanslarının daha etkin bir yapıya kavuşması çerçevesinde bir süredir çeşitli alanlarda çaba sarf eden TÜRKONFED, Kalkınma Bakanlığı’yla ortak çalışacak. ‘Bölgesel Kalkınma ve Kalkınma Ajansları’ raporunu TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça’dan teslim alan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Anadolu iş dünyasının desteği olmadan bölgesel kalkınma gerçekleşmez. Bu çerçevede en önemli destekçimiz ve partnerimiz TÜRKONFED olacak” dedi.

 

Türkiye’nin en büyük bağımsız gönüllü iş dünyası örgütü olan TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Başkanı Süleyman Onatça, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Akyurt Siad Başkanı  Azmi Kelemcisoy, İÇASİFED Başkanı Nihat Güçlü ve OstimSİAD Başkan Yardımcısı Ahmet Kurt ile birlikte Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Bakan Yılmaz’a TÜRKONFED’in bölgesel kalkınma alanında yaptığı çalışmaları aktaran TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, kalkınma ajanslarının daha etkin bir yapıya kavuşturulması için hazırlanan “Bölgesel Kalkınma ve Kalkınma Ajansları” raporunu Bakana takdim etti.

 

Haberin Devamı...

SANTEK FUARI

icasifed tarafından yazıldı.

05 Eylül 2012

8. SAKARYA SANAYİ VE TİCARET FUARI AÇILDI

Üyelerimizden Sakarya Sanayici ve İş Adamları Derneği (SASİAD) öncülüğünde Sakarya Valiliği , Büyük Şehir Belediyesi , SATSO , KOSGEB iş birliği ile düzenlenen 8. SANTEK Sakarya Sanayi ve Ticaret Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

 

 

Törende SASİAD Başkanı Aydın Bahar, İÇASİFED Başkanı Nihat GÜÇLÜ, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya Valisi Mustafa Büyük birer konuşma yaptı. Törene çok sayıda işadamı ve vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri fuara katılan firmaların standlarını ziyaret ederek firma ve ürünleri hakkında bilgi aldılar.

Haberin Devamı

İş Dünyasında Kadın Paneli İzmir'de Yapıldı.

icasifed tarafından yazıldı.

19 Temmuz 2012

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ev sahipliğinde “İş Dünyasında Kadın” toplantısını İzmir’de düzenledi. Kadınların iş gücüne katılımını artıracak ve iş dünyasında fırsat eşitliğini sağlayacak politikaların geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, kadınların iş ve siyaset dünyasındaki sorunları masaya yatırıldı. 

Kadının İş Dünyasındaki Yeri KonuşulduİÇASİFED Başkan Vekili ve ANGİKAD Başkanı Sn. Devrim EROL’un konuşmacı olarak katıldığı panelde “Evliliğin ortak ürünü olan çocuklarının sorumluluğunun sadece annelere bırakılmasının adaletsizce olduğunu” söyledi.

Panele İÇASİFED Başkanı Sn. Nihat GÜÇLÜ, İÇASİFED Yönetim Kurulu Üyesi ve KİKAD Başkanı Sn. Işın SUVARIKLI ve önceki dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Saime YARDIMCI’da katıldı.

3. İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması Konya'da yapıldı.

icasifed tarafından yazıldı.

01 Haziran 2012

"İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması"nın üçüncüsü Konya'da gerçekleşti."Rekabette Adalet" temasıyla düzenlenen toplantıda Konyalı kadın girişimciler bir araya geldi.

Konya İş Kadınları Derneği'nce (KİKAD) yapılan "İş Yaşamında Hoşgörü Buluşması"nın üçüncüsü Konya'da gerçekleşti. "Rekabette Adalet" temasıyla düzenlenen toplantıda Konyalı kadın girişimciler bir araya geldi. KİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Işın Suvarıklı, kuruluşlar arasında rekabetçi avantajın, uzmanlaşma ile sağlanacağını belirterek, rekabetin varlığının uzmanlaşma zorunluluğunu da beraberinde getirdiğini vurguladı.

Haberin Devamı

TÜRKONFED Başkanı Erdem Çenesiz İÇASİFED'i ziyaret etti

icasifed tarafından yazıldı.

16 Şubat 2012

TÜRKONFED Başkanı Erdem ÇENESİZ  İÇASİFED'i Ziyaret Etti
 
 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Sn. Erdem ÇENESİZ, İÇASİFED'i ziyaret etti.

 

Ziyarette TÜRKONFED'i anlatan Sn. Erdem ÇENESİZ, TÜRKONFED'in tarafsız ve şeffaf bir yapıda olduğunu söyleyerek üyelerin %82'sinin KOBİ olduğunu, Türkiye mozağiği gibi çok renkli yapıya sahip olduklarını belirterek "TÜRKONFED gücünü üyelerinden yani dernek üyelerinden, sizlerden alıyoruz." dedi.

 

 
TÜRKONFED'in güncel konular üzerine çalışan ve fikir üreten bir kurum olduğunu, çeşitli konularda da akademisyenlerle çalışarak raporlar hazırladıklarını belirten Sn. Erdem ÇENESİZ bu yıl hükümetin 2023 yılı hedeflerine uygun olarak "Yeni Dönem, Yeni Hedefler" çalışmasını yaptıklarını anlattı ve "pozitif ve tarafsız bir yapıdayız" dedi.

 

Haberin Devamı

 

kalkinma-ajansi-banner

İÇASİFED,Ankara Kalkınma Ajansı Üyesidir.

İçasifed - Koru Hastanesi İşbirliği

Kimler Sitede

Şu anda 92 konuk çevrimiçi

Dili Değiştir

EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekHindiItalianJapaneseKoreanNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishCatalanFilipinoHebrewIndonesianLatvianLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseAlbanianEstonianGalicianHungarianMalteseThaiTurkishPersianAfrikaansMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishArmenianAzerbaijaniBasqueGeorgianHaitian CreoleUrduChinese (S)Chinese (T)

Uzayçağı Caddesi No:12 06370, Ostim, Ankara                  Tel: 0312 385 87 95 Faks: 0312 385 87 94